BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövidesen shortolni is lehet Bukarestben

Az akut likviditáshiánnyal küzdő Bukaresti Értéktőzsde (BVB) vezetése több szabálymódosításra és új pénzügyi eszközök bevetésére készül annak érdekében, hogy a távolmaradó külföldi befektetőket a bukaresti parkettre csalogassák.

2009. június 12. péntek, 13:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A változtatásokra igencsak nagy szüksége lenne a román piacnak, az előző évben beígért IPO-kibocsátások rendre elmaradnak, a befektetők rendelkezésére álló eszközök szűkösek, így nem csoda, hogy a napi forgalom átlagosan nem haladja meg az 5 millió eurót. A piac fellendítése érdekében tett legfontosabb intézkedések nyomán hamarosan sor kerül az ETF (Exchange Traded Fund - Tőzsdén Kereskedett Alap) befektetési jegyek tőzsdei bevezetésére, létrejön a másodlagos értékpapírpiac (OTC), de lehetőség lesz a "stop loss" és "take profit" kötések alkalmazására is. Emellett, várhatóan még az idén külföldi részvényekre is lehet üzletet kötni a BVB szabadpiacán - összegezte a tőzsdevezetés terveit Stere Farmache a BVB elnöke. A tőzsde reformja már gőzerővel zajlik, a román központi bank (BNR) első lépésként a napokban már jóvá is hagyta azt a jogszabály-módosítást, mely lehetővé teszi a kölcsönvett részvények eladását (short-selling). Az új jogszabály már csak az Országos Tőkepiac-felügyeleti Bizottság (CNVM) kézjegyére vár. Miután hétfőtől a jelenlegi 15 százalékról 40 százalékra emelkedik a BET indexhez tartozó tíz - likviditását tekintve - legjelentősebb vállalat papírjaira vonatkozó napon belüli értékváltozási küszöb, (Napi online 2009.06.05) a shortolás igen kifizetődő lehet a rizikót vállaló befektetőnek.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet