OTP-rally várható ma a tőzsdén, ez az egyetlen papír, amiben a szereplők még mernek játszani felfelé, és fognak is - vélekedett Káplár Norbert a Raiffeisen üzletkötője. Nem lesz kimagasló forgalom, de miután a tegnapi nap is megmutatta, hogy shortnak nincs még itt az ideje, emelkedés várható. Az OTP a következő 1-2 hétben még mászhat föfelé, a JP Morgan 6200-as célára elgondolkodtat mindenkit - tette hozzá.
Az OTP könyvértéken forog jelenleg, mármost ha nem lesz akkora proléma a régióban, mint amire sokan számítottak, akkor valószínűleg nem ennyit ér. A bank idén meg fogja mutatni, hogy hogyan reagál a válságra. Ha ez sikeres, akkor az OTP-nek nem itt lesz a helye - fogalmazott Káplár.
A bankpapírt intézmény shortolni már nem fogja, így esésekben venni kell hosszú távon.
A közeljövőben a Telekom még mehet felfelé, a 630-640-es szint elérhető.
Az viszont lászik, hogy a Mol-t nem annyira szeretik, ha lesz esés, akkor leginkább Mol esés lesz hosszabb távon - vélekedett az üzletkötő.
A gyógyszerpapírok továbbra is a piac előtt járnak, nagy emelkedés nem várható tőlük.
