BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiába kapcsolt rá a finisben New York

Az egész napos szöttyögést követően a zárószakaszban kapcsolták be az utánégetőt a vezető amerikai tőzsdeindexek, de a hétfőt így is laposan zárták.

2009. június 9. kedd, 07:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap eleji 1 százalékot meghaladó mínuszt órákon át tartó oldalazás követte a tengerentúlon, a késő délutáni, elsősorban a bankszektor részvényeinek köszönhető felfutás pedig csak a pénteki záróértékek környékére történő visszatérést szavatolta.

A főbb indexek közül a Dow Jones 0,02 százalékot javítva 8 764,5, az S&P 500 0,1 százalékot rontva 939,14, míg a Nasdaq 0,4 százalékot esve 1842,4 ponton zárta a hétfőt.

Az elemzők mindazonáltal nincsenek kétségbe esve, az S&P 500 ugyanis még mindig a 200 napos mozgó átlag feletti értékeken zár, és a kisebb visszaesések vásárlásra serkenthetik a trendszerűen kirajzolodó rallytól felbátorodó befektetőket.

Nagyobb aggodalomra adhat okot ellenben a benchmark 10 éves állampapírok utóbbi időben tapasztalható hozamnövekedése. Az állami- és vállalatikötvény piac ugyanis még közép távon is jobb megtérüléssel kecsegtethetnek, mint a még mindig bizonytalan lábakon álló és sérülékeny részvények. Ráadásul az amerikai államháztartás rendkívüli kiadásait fedezendő a kormányzat 3000 milliárd dollárnyi állampapír kibocsátását tervezi. Többek közt emiatt is a piac már megkezdte a kamatemelést árazni és mind több elemzőház rukkol elő hasonló prognózissal a harmadik negyedévet bezárólag.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet