Kedden délelőtt alacsony forgalomban, minimális érdeklődés mellett stabilan 284 forint környékén mozgott a forint eurókurzusa a bankközi devizapiacon, háromnegyed tízkor 283,80 forintot kértek az uniós fizetőeszköz egységéért.
A forint erősödését a Napi Online kérdésére a gyengülő dollárral és az egész régióra kiterjedő korrekcióval magyarázta Kolba Miklós, az ING bankközi devizapiaci üzletágának vezetője. A szakember pozitív irányba csak akkor vár jelentősebb elmozdulást, ha az állampapírpiac is beindul végre. Abban az esetben viszont nem tartja kizártnak a 275-ös szint áttörését sem, amelynek környékén egyelőre jól védett opciók tanyáznak. Addig viszont szerinte maradhat a 278-286 forintos szint közötti sávozás.
A dollár egységéért 203,50, míg a svájci frankért 187 forintot kértek kedden délelőtt a bankközin.
A szakérők azt mondták, hogy kedden stabil marad a forint, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy valamikor az év hátralevő részében a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatot csökkentsen. Elemzők rámutattak ugyanakkor arra, hogy a lett lat leértékelésével kapcsolatos várakozások gyengíthetik a forintot, miként a többi térségbeli devizát.
Egyes szakértők szerint a következő hat hónapban az MNB akár 150 bázispontú kamatcsökkenést hajthat végre.
Az MTI a BNP Paribast idézi, a bank várakozása szerint az euró 291,10 és 285,70 forint között mozog majd a következő időszakban.
