A Raiffeisen International vezetése az elkövetkező öt év során 2 milliárd euró értékben bocsáthat ki osztalék-elsőbbségi részvényeket - tájékoztatott a pénzintézet vezérigazgatója, Herbert Stepic. A kibocsátástól a menedzsment a bank tőkeerejének növelését és a várhatóan beköszöntő rosszabb időkkel szembeni fokozott ellenállást reméli - nyilatkozta a Raiffeisen pénzügyi vezérigazgatója.
A Raiffeisen International első negyedéves eredménye éves bázison 78 százalékos visszaesést mutatott; a várhatóan bedőlő hitelek fedezésére elkülönített vésztartalék után a bank 56 millió eurós profitot jelentett.
A bank pénzügyi vezére felhívta a figyelmet arra, hogy az esetleges kibocsátás emelheti a bank tőkeerősségét mérő Tier 1-es rátát, amely március végén 7,7 százalékon állt.
