BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Raiffeisennél újabb rossz időkre készülnek

Kétmilliárd euró értékű osztalék-elsőbbségi részvénykibocsátást hagytak jóvá a Raiffeisen International közgyűlésén.

2009. június 9. kedd, 17:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Raiffeisen International vezetése az elkövetkező öt év során 2 milliárd euró értékben bocsáthat ki osztalék-elsőbbségi részvényeket - tájékoztatott a pénzintézet vezérigazgatója, Herbert Stepic. A kibocsátástól a menedzsment a bank tőkeerejének növelését és a várhatóan beköszöntő rosszabb időkkel szembeni fokozott ellenállást reméli - nyilatkozta a Raiffeisen pénzügyi vezérigazgatója.

A Raiffeisen International első negyedéves eredménye éves bázison 78 százalékos visszaesést mutatott; a várhatóan bedőlő hitelek fedezésére elkülönített vésztartalék után a bank 56 millió eurós profitot jelentett.

A bank pénzügyi vezére felhívta a figyelmet arra, hogy az esetleges kibocsátás emelheti a bank tőkeerősségét mérő Tier 1-es rátát, amely március végén 7,7 százalékon állt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet