A nyitásban felmutatott 1,3 százalékos BUX-mínusz délre 2 százalék fölé hízott, így a mutató 15 300 körül járt. Az esést a vezető papírok között a Mol-OTP-duó vezette: az olajpapír a pénteki 2,5 százalékos többletet követően 3,4 százalékkal 12 700 forintra zuhant, miközben a bankpapír 7,7 százalékos ugrásából még maradt, hiszen bő 3 százalékkal esett 3510-re. A Telekom hátránya eközben 0,5 százalékra enyhült, a papír így 607 forinton forgott, a Richter pedig 1 százalékos mínusszal 30 800-on cserélt gazdát.
