BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcson zárt az OTP

Minimális eséssel megúszta a hétfői napot a magyar tőzsde, annak ellenére, hogy a nemzetközi hangulat alaposan elromlott a világban.

2009. június 8. hétfő, 17:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap elején még volt némi pánik hangulat főleg az OTP piacán, a bankpapír ugyanis 3500 forint alatt is megfordult. Nap végére azonban vélhetően a napon belüli shortok visszavételének is köszönhetően feltámadt a bankpapír, amely végül a jelentősebb mínuszban lévő amerikai indexek ellenére is 3594 forinton zárt. Ez 0,7 százalékos mínuszt jelentett még, viszont napi csúcsot, így aki a hét első napján vett részvényt az egyelőre jól járt vele.

A bankpapír mozgását követve a BUX is napi maximumán fejezte be a kereskedést, a 15 589 pontos értéke 0,3 százalékost esést jelentett. Napközben azonban ennél jóval lejjebb is járt az index, a napi mélypontot 15 283 pont jelentette.

A többi vezető részvény közül a Mol 1,2 százalékkal 12 995 forintra esett vissza, az olajrészvény viszont ennél járt magasabban is, a csúcsot 13 020 forinton érte el. A Magyar Telekom emelkedni is tudott 0,7 százalékkal 614 forintra, a drágulást segíthette, hogy a hozamszintek csökkentek hétfőn fittyet hányva a hétvégi választásokra.

A Richter is drágult mégpedig 1,1 százalékkal, ami 31 450 forintos utolsó árat jelentett. Ezzel szemben a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 2,7 százalékkal 15 950 forintra csúszott le, gaz ez a papír az elmúlt tőzsdei kereskedésekben nagyon sokat ment fel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet