A nap elején még volt némi pánik hangulat főleg az OTP piacán, a bankpapír ugyanis 3500 forint alatt is megfordult. Nap végére azonban vélhetően a napon belüli shortok visszavételének is köszönhetően feltámadt a bankpapír, amely végül a jelentősebb mínuszban lévő amerikai indexek ellenére is 3594 forinton zárt. Ez 0,7 százalékos mínuszt jelentett még, viszont napi csúcsot, így aki a hét első napján vett részvényt az egyelőre jól járt vele.
A bankpapír mozgását követve a BUX is napi maximumán fejezte be a kereskedést, a 15 589 pontos értéke 0,3 százalékost esést jelentett. Napközben azonban ennél jóval lejjebb is járt az index, a napi mélypontot 15 283 pont jelentette.
A többi vezető részvény közül a Mol 1,2 százalékkal 12 995 forintra esett vissza, az olajrészvény viszont ennél járt magasabban is, a csúcsot 13 020 forinton érte el. A Magyar Telekom emelkedni is tudott 0,7 százalékkal 614 forintra, a drágulást segíthette, hogy a hozamszintek csökkentek hétfőn fittyet hányva a hétvégi választásokra.
A Richter is drágult mégpedig 1,1 százalékkal, ami 31 450 forintos utolsó árat jelentett. Ezzel szemben a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis 2,7 százalékkal 15 950 forintra csúszott le, gaz ez a papír az elmúlt tőzsdei kereskedésekben nagyon sokat ment fel.
