A hetet ismét viszonylag jelentős volatilitás jellemezte a nemzetközi részvénypiacokon, amelyek továbbra sem tudtak semmilyen irányba haladni. Számos adat látott napvilágot melyek vegyesek lettek - áll a Raiffeisen Bank hétvégi elemzésében. A jövő héten ismét az adatok lehetnek középpontban, illetve az amerikai 10 éves kötvényhozam, amely az amerikai jegybanknak, (Fed) törekvései ellenére felfelé kúszik veszélyeztetve ezzel a recesszióból való kilábalás gyorsaságát és ezzel nyomást gyakorolva a tőzsdékre is.
A hazai piacon a vezető részvények közül az OTP kivételével az összes esett múlt heti szintjéhez képest. A legérdekesebb papír kétségkívül az OTP volt, amelynek sikerült áttörnie korábbi lokális csúcsát (és 200 napos mozgó átlagát) 3500 körül, elvileg ezzel újabb teret nyitva felfelé. A további emelkedéshez mindenképpen szükséges lenne új külső impulzusra, illetve elsősorban újabb short zárásokra. Ezzel egy újabb szintet ugorhat elvileg az árfolyam a 4000 forint irányába. Ez a lehetőség - figyelembe véve, hogy folyamatosan fogy a lendület az emelkedésből a vezető piacokon - azonban igen spekulatív és alapvetően kisebb valószínűségű, így 1-2 napos időhorizontra kockáztatható csak meg a Raiffeisen stratégiái szerint. Ahogy azonban elesik a 3500
lefelé, várhatóan élesebben tud zuhanni a papír, úgyhogy az előző spekulatív pozíció csakis addig tartható. Alapvetően azonban továbbra is profit realizálás illetve az őszről esetlegesen beragadt pozíciók csökkentése ajánlott a jelenlegi árfolyamszinteken, különösen az előbb említett szint elesése esetén.
A többi vezető papír már lefelé vette az irányt egyaránt. A Mol-nak az OTPvel szemben nem sikerült korábbi lokális csúcsszintjeit 14 500 forint körül áttörnie, így hevesebben megindult a kiszállás a papírból új "sztori" hiányában, és hasonló mondható el a többi vezető papírról is. Összességében profit realizálás és semleges pozíció felvétele ajánlott továbbra is a bank elemzői szerint.
