BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehet spekulálni a 4000 forintos OTP-re

Óvatosan kell bánni a részvénypiaccal, ahol inkább az eladás javasolt a Raiffeisen elemzői szerint, akik úgy látják lehet azért spekulálni az OTP emelkedésére.

2009. május 30. szombat, 12:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hetet ismét viszonylag jelentős volatilitás jellemezte a nemzetközi részvénypiacokon, amelyek továbbra sem tudtak semmilyen irányba haladni. Számos adat látott napvilágot melyek vegyesek lettek - áll a Raiffeisen Bank hétvégi elemzésében. A jövő héten ismét az adatok lehetnek középpontban, illetve az amerikai 10 éves kötvényhozam, amely az amerikai jegybanknak, (Fed) törekvései ellenére felfelé kúszik veszélyeztetve ezzel a recesszióból való kilábalás gyorsaságát és ezzel nyomást gyakorolva a tőzsdékre is.

A hazai piacon a vezető részvények közül az OTP kivételével az összes esett múlt heti szintjéhez képest. A legérdekesebb papír kétségkívül az OTP volt, amelynek sikerült áttörnie korábbi lokális csúcsát (és 200 napos mozgó átlagát) 3500 körül, elvileg ezzel újabb teret nyitva felfelé. A további emelkedéshez mindenképpen szükséges lenne új külső impulzusra, illetve elsősorban újabb short zárásokra. Ezzel egy újabb szintet ugorhat elvileg az árfolyam a 4000 forint irányába. Ez a lehetőség - figyelembe véve, hogy folyamatosan fogy a lendület az emelkedésből a vezető piacokon - azonban igen spekulatív és alapvetően kisebb valószínűségű, így 1-2 napos időhorizontra kockáztatható csak meg a Raiffeisen stratégiái szerint. Ahogy azonban elesik a 3500

lefelé, várhatóan élesebben tud zuhanni a papír, úgyhogy az előző spekulatív pozíció csakis addig tartható. Alapvetően azonban továbbra is profit realizálás illetve az őszről esetlegesen beragadt pozíciók csökkentése ajánlott a jelenlegi árfolyamszinteken, különösen az előbb említett szint elesése esetén.

A többi vezető papír már lefelé vette az irányt egyaránt. A Mol-nak az OTPvel szemben nem sikerült korábbi lokális csúcsszintjeit 14 500 forint körül áttörnie, így hevesebben megindult a kiszállás a papírból új "sztori" hiányában, és hasonló mondható el a többi vezető papírról is. Összességében profit realizálás és semleges pozíció felvétele ajánlott továbbra is a bank elemzői szerint.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet