BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól zárult a hét Európában

A vezető európai tőzsdeindexek többnyire emelkedtek pénteken, elsősorban az árupiaci drágulás segítette a pozitív tartományba a mutatókat.

2009. május 22. péntek, 18:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb veszteségeket a hét utolsó kereskedési napján a defenzív papírok szenvedték el, így a gyógyszergyárak között a Novartis, az AstraZeneca és a GlaxoSmithKline egyaránt 1-2 százalékkal olcsóbb lett, de például a Nestle élelmiszeripari óriás is közel 2 százalékot gyengült. A pénzintézetek között az UBS közel 5, a Credit Suisse pedig majd' 3 százalékot veszített árából. A bányacégek papírjai viszont a legjobban teljesítők között voltak, a Rio Tinto például 4 százalék fölött erősített.

A nagy vesztesek között szerepelt a Nokia is. A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója 6 százalékkal lett olcsóbb a piaci részesedés csökkenésére vonatkozó hír hatására, míg a Sony-Ericsson hasonló okok miatt 2 százaléknál nagyobbat gyengült. A British Airways a 2002 óta első ízben jelentett éves veszteség miatt gyengült közel 4 százalékkal.

A londoni Footsie 0,5, a frankfurti DAX index 0,4, a párizsi CAC 40 mutatója pedig 0,3 százalékkal zárt magasabban, mint az előző napon. Az európai piaci indikátorként funkcionáló Dow Jones Stoxx 600 index ugyanakkor 0,3 százalékkal gyengült.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet