A tegnapi jelentős emelkedés után szokatlan módon reggelre sem konyultak le az amerikai határidős indexek. Ázsia 2-3 százalékos pluszokban zárt és Európa is erre készül.
A forint tovább erősödött, egy euró 279 forint jelenleg.
Biztosított a háttér a BÉT-en is az emelkedéshez. A Mol jelentés a várakozásoknak megfelelőnek tekinthető működési oldalról, nagy meglepetést nem fog okozni - vélekedett Káplár Norbert a Raiffeisen üzletkötője.
Az emelkedésben a magyar piac már korlátos lehet, tegnap 23 milliárd volt a forgalom és ma tovább csökkenhet.
A Magyar Telekom 600 forint fölé mehet az üzletkötő szerint.
A Mol mögött elég erős két nap van, a nap elején még virgonckodhat, de nap végére nem fog tudni erőt mutatni.
A Richter tegnap nagyon erős volt, de a gyógyszerpapírok kezdték az emelkedést és kezdenek elfáradni.
A határidős BUX-ban tegnap látszott, hogy már nem bírják a shortosok, nem szűkült be a kamattartalom, így ma 4-500 pontos kamattartalom is kialakulhat a pozíciózárások miatt - mondta Káplár.
