BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt a forint az IMF-egyezség után

Látványos erősödéssel reagált a hazai deviza arra a bejelentésre, hogy az új makropálya magasabb áht-hiánnyal és nagyobb recesszióval számol.

2009. május 18. hétfő, 15:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyorsulva erősödött a forint a kormány, az IMF, az Európai Bizottság és az MNB hétfői tájékoztatóján ismertetett új makropálya számaira. A magasabb hiánycél azt jelenti, hogy ha az ingatlanadó el is bukik, 100 milliárdos mozgástere akkor is marad a kormánynak gazdaságélénkítésre. Emiatt, illetve annak nyomán reagálhatott erősödéssel a forint, hogy a jegybankelnök hétfői kijelentései lazább monetáris politikára engednek következtetni.

A reggel még 288 forint felett tanyázó euróárfolyam délelőtt szűk likviditás mellett szakította át a 287-es szintet, majd kormány bejelentését követően további eséssel 284 forint körül állapodott meg - tájékoztatott Karsai Péter, a Commerzbank üzletkötője. Délután három óra előtt a dollárral 210,80, a svájci frankkal 188,30-on kereskedtek. A forint ezzel elszakadt a régiótól, hiszen a zloty egy helyben topog, a cseh korona csak kismértékben javított a pénteki záráshoz képest, míg a magyar deviza körülbelül négy százalékot erősödött.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet