Reggel még 288,50/60 forinton is voltak euróvevők, majd irányváltás jött úgy, hogy a jegyzés a szűk likvidtás közepette a 287-287,50 közötti régiót átugorva 287 alá került - tájékoztatott Ötvös Mihály, a Commerzbank üzletkötője. A dollár egységével 213 forinton kereskedtek.
Hozzátette: a globális hangulat javulását jelezheti az is, hogy a japán jen gyengül, a svéd korona pedig erősödik. A lengyel fizetőeszköz a magyarhoz képest kevésbé erősödött, az euró zlotykurzusa 4,48-ról 4,4750-ig süllyedt. Utóbbi azt is jelenti, hogy amennyiben a forint a zlotyval tartaná a lépést, 287,50 forintos euróárfolyam lenne indokolt.
A svájci frank szintén olcsóbb lett: a jegyzés azt követően süllyedt 189,50 forint körüli szintekre, hogy a pletykák szerint intervencióval gyengítették az ország devizáját, mert az euró frankjegyzése vészesen megközelítette az 1,5-es szintet - 1,5008-ig süllyedt. Sem a svájci nemzeti bank (SNB), sem a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) nem kommentálta azt az értesülést, amely szerint a BIS euró ellenében frankot adott volna el. Az euró frankárfolyama mindenesetre 1,5020 alatti szintekről 1,5140 fölé ugrott, hétfő délelőtt 1,5136 volt az ár.
Az SNB március 12 közölte, hogy frankeladásba kezdene a gazdaság élénkítése és a defláció megelőzése érdekében. Azóta a frank 1,2 százalékkal erősödött az euróval szemben - 2008-ban közel 11 százalék pluszt hozott össze.
Az intervenciós híreszteléseknek az is táptalajt adott, hogy csütörtökön az SNB kormányzó tanácsának egyik tagja úgy nyilatkozott, hogy határozottan intézkedni fognak a frank erősödésének visszafogása érdekében.
