A tengerentúlon mínuszban zártak az indexek és most is 0,5-0,6 százalékos esést mutatnak a futuresek. Japán és Hong Kong is esett, a Nikkei jelentősebb - 2,5 százalékos - mínuszba került.
A kereskedés első fél órája negatív hangulatban telhet - vélekedett Söre Balázs a Buda-Cash üzletkötője. A mai kereskedés középpontjábna a Mol állhat, kérdés, hogy csak a pénteki határidő kifutás miatt kifutás miatt jött vételi pánik, vagy igazi vételek állnak az emelkedés mögött.
"Akkor láttam így emelkedni a Molt, 24 ezer környékén, mielőtt az OMV megjelent. Akkor is negatív piaci hangulatban érthetetlenl mutatotterőt" - emlékezett az üzletkötő. Így csak shortosok vesznek, vagy azok, akiknek nagyon kell. Amennyiben tovább emelkedik, a Mol magával húzhatja a piacot, az OTP-t is, ha viszont kifullad akkor a külföldi hangulat és ezen keresztül az OTP lesz a vezető, a Mol pedig csúnyán visszaeshet. Az olajpapírnál érdemes a forgalmat figyelni - vélekedett Söre.
A világban az emelkedő trendek megtörtek, és ha a csütörtöki minimumot letöri, abban az esetben tovább eshet a piac.
Az európában a már nyitva lévő törökök két százalékos mínuszban vannak és a nyugat-európai börzék is eséssel készülnek nyitni.
Európában 11 óra körül lesznek fontosabb adatok, a tengerentúlon viszont ma nem lesz ilyen.
