BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágultak a bankrészvények Nyugat-Európában

Vegyesen zártak pénteken a vezető nyugat-európai részvényindexek: a Footsie 0,3 százalékkal gyengült, a CAC-40 0,4 százalékkal emelkedetett, a DAX pedig mínusz nullában zárt.

2009. május 15. péntek, 19:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tőzsdemutatóknak a defenzív szektorok - távközlés, gyógyszeripar - ellenében a bankpapírok igyekeztek támaszt adni, a brit Barclays például közel 6 százalékot drágult, miután közölte, eladná Barclays Global Investors nevű vagyonkezelő üzletágát.

A börzék optimizmusát táplálták a recesszió enyhülésére utaló amerikai makroadatok, illetve az európai záróra idején pluszban tartó New York-i részvényindexek is. (Utóbbiak a kereskedés félidejében már a piros tartományban jártak.) A befektetőket ugyanakkor óvatosságra intette az EU és az eurózóna 2,5 százalékos első negyedévi GDP-visszaeséséről szóló beszámoló, illetve a német gazdaság újraegyesítés óta legrosszabb teljesítménye (-3,8 százalék) is.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet