Annak ellenére, hogy világszerte meglehetősen pesszimista volt a hangulat a legtöbb részvénytőzsdén, és a feltörekvő országokban a devizapiaci kockázatok emelkedését is sűrűn emlegették, a hazai állampapírpiac stabilnak mutatkozott hétfőn. A másosdpiaci referenciahozamok általában szerény mértékben, 2-9 báziponttal még csökkentek is, csak az egy éves mutató nem változott, a 15 éves pedig 1 bázisponttal felfelé meozdult el, bár ez utóbbi szinte a statisztikai hibahatárt sem üti meg, különbösen ilyen hosszú futamidőnél.
Ha ehhez vesszük még a délelőtti, eléggé számottevő túljegyzést is a kincstárjegy-aukción, akkor a nap mérlege méginkább kedvező a hazai állampapírpiacra nézve.
