BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új növekedési papír a hazai tőzsdén

A Pannunion részvényesei legkorábban 3 év után remélhetnek osztalékot.

2008. szeptember 11. csütörtök, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pannergy-ből kivált Pannunion Csomagolóanyag NyRt. 2008 szeptember 8-19 között tartja tőzsdére vezetését megelőző nyilvános részvényjegyzését, amelynek során a 100 forint névértékű papírokat 250 forintért lehet majd jegyezni. A társaság bejelentését kísérő sajtótájékoztatón azt is elmondták, hogy a Pannunion részvényeit az interneten keresztül, sőt egyes takarékszövetkezetekben is lehet majd jegyezni.

A jegyzésre felajánlott részvénypakett a teljes részvényállomány legfeljebb 49 százaléka. A kibocsátók növekedési papírnak szánják a Pannunion részvényeit; az osztalékfizetés lehetőségét a vezetőség 3-5 éven belül látja először megvalósíthatónak.

Két magyarországi és három közép-európai (román, ukrán és szerb) leányvállalat tartozik a Pannunion alá, amelynek szombathelyi üzeme a gyártás jelenleg legnagyobb egysége. A cég fő profilja a fóliagyártás, hőformázás, dekoráció valamint az üveges testek fúvása. A csoport stratégiai célkitűzése, hogy a közép-kelet-európai régió vezető műanyagipari csomagolóanyag beszállítója legyen.

A Pannunionnak a nagyobb élelmiszeripari cégekkel egy időben sikerült a régióban terjeszkednie, legnagyobb megrendelői az Unilever, a Danone, a Henkel, a GE, a Nestlé, a Schöller, valamint a Friesland Food.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet