BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Második napja esik az olaj

Dolly távolmaradásának örül a piac.

2008. július 23. szerda, 08:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A texasi könnyűolaj második napja esik New Yorkban, miután a meteorológusok előrejelzése szerint a Dolly nevű hurrikán elkerüli a Mexikói-öblöt és a dollár is erősödésbe kezdett, csökkentve ezzel a nyersanyagpiacokba átcsoportosított befktetések mértékét - írja a Bloomberg.

Az amerikai benchmarknak számító WTI szeptemberi határidős ára így a július eleji 147,27 dolláros csúcsról tegnapra 127,55 dollárra mérséklődött, ami az egész időszakot tekintve közel 15 százalékos esést takar. A tegnap kifutott augusztusi kontraktusok 2,4 százalékos napközbeni esést követően végül 127,95 dolláron zártak. A New Yorkban jegyzett fedezetlen határidős kötések száma időközben 17 havi mélypontot ért el, miután az olajtársaságok, finomítók és intézményi befektetők megkezdték kivonulásukat a piacról.
A Brent szeptemberi határidős ára közel 1 százalékos esés után végül hordónként 128,35 dolláron zárt Londonban.

Mindeközben az Egyesült Államok szenátusában a demokrata párti honatyák egy olyan törvényjavaslat vitára bocsátását szavazták meg, amely a felügyeleti szervként működő Commodity Futures Trading Commissiont a kőolajjal és földgázzal történő spekulatív kereskedés korlátozására, valamint részletesebb jelentéstételre hivatott intézkedések meghozatalára kötelezné. Ez véleményük szerint az olajárak akár 50 százalékos mérséklődéséhez is vezethetne.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet