BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyes zárás az amerikai szünnap előtt

A Dow és a Nasdaq már a medvepiac napjait éli, az S&P még csak szemez a macival.

2008. július 4. péntek, 08:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai piacokból a Dow enyhe pluszban, a Nasdaq viszont a vörös tartományban zárt csütörtökön, részben a vártnál kicsivel rosszabb júniusi foglalkoztatottsági adatok folytán, vagy éppen azok ellenére.

Christopher Moluphy, a Franklin Templeton Fixed Income Group befektetési igazgatója úgy véli a függetlenség napja előtti rövidített kereskedési nap is szerepet játszhatott a viszonylag enyhe piaci reakcióban. Hozzátette, az egyetlen igazán pozitív fejlemény, hogy egy recesszióhoz képest alacsonyabb mértékben nő a munkanélküliség.

A Dow Jones Industrial Average 0,7 százalékos pluszban, míg a Nasdaq 0,3 százalékos mínuszban végzett a rövidített kereskedés végére. Utóbbiban közrejátszott, hogy a chipgyártással foglalkozó Nvidia megnyirbálta negyedéves eredményprognózisát.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet