BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A mobilszektor húzta le az indexeket

Gyengén szerepeltek tegnap a nemzetközi mutatók, Európában elsősorban a mobilszektorra lehetett panasz.

2005. május 24. kedd, 19:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Londonban a Vodafone lökte mélybe a mutatót. Bár a mobilóriás kedvezőbb eredményről számolt be, egyúttal a vártnál rosszabb kilátásokat jelzett előre, ami közel 5 százalékos árfolyamcsökkenést idézett elő. Ebből fakadóan a szektortársak is gyászos teljesítményt nyújtottak, az O2 például közel 3 százalékot veszített értékéből, de a Cable Wireless szolgáltató is több mint 2 százalékos gyengülést volt kénytelen elkönyvelni. Kedvező hír is akadt, a Scottish Power jelentősen drágult, miután bejelentették a Warren Buffett amerikai befektető 9,4 milliárd dollárért megvásárolja a társaság amerikai leányvállalatát, a PacifiCorp áramszolgáltatót. A vegyes céghírek nyomán a londoni FTSE 0,2 százalékkal gyengült, s a többi európai mutató is hasonló mértékű mínuszban zárt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet