BUX 139192.62 1,14 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gyógyszerszektor sem tudta megmenteni a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója a jó kezdés után elvesztette lendületét, a nap 10 óra után végig a negatív tartományban volt, végül 16 447 ponton zárt, ami 0,3 százalékos esés péntekhez képest.

2005. május 23. hétfő, 17:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A több mint 15 milliárd forintos forgalomban végbement csökkenés elsősorban a blue chipek gyenge szereplésével magyarázható. A Magyar Telekom 7,3 százalékos zuhanását az magyarázza, hogy a mai napot 805 forinton záró papír ma forgott először osztalékszelvény nélkül. A Mol 1,1 százalékot veszített értékéből, így 15260 forinton végzett. Az OTP sem tudott javítani, kurzusa 6219 forintra csökkent, ami 1,3 százalékkal marad el a pénteki záróértéktől. A komolyabb eséstől a gyógyszerszektor mentette meg az irányadó mutatót: a Richter ugyanis 1,3 százalékkal, 24 815 forintra, az Egis 1,7 százalékkal, 17 240 forintra drágult.
A kevésbé népszerű részvényekért sem volt komolyabb tolongás, alapvetően ezeknél is az eladói oldal volt az erősebb. Az FHB árfolyama például 1,7 százalékkal, 12 250 forintra süllyedt, a Synergonért a kereskedés végén 452 forintot adtak, azaz 0,7 százalékkal ért kevesebbet a részvény. A kivételek közé sorolandó az Antenna, amely 0,4 százalékos többletet könyvelhetett el, így 4115 forintról indul holnap. A közel 188 millió forintos értékben forgó BorsodChem 1 forinttal került lejjebb, ami 2129 forintos záróértéket jelent.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet