BUX 138810.67 0,86 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eséssel ünnepel a Graphisoft

Hétfőn, május 16-án volt öt éve, hogy a Graphisoft-részvényeket bevezették a Budapesti Értéktőzsdére.

2005. május 19. csütörtök, 16:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A budapesti premier előtt a frankfurti börzén forgó it-cég papírjai nyilvános kibocsátás nélkül, egyszerű technikai bevezetéssel, úgynevezett listinggel kerültek forgalomba. A papírok az akkori kereskedési nap elején 6585 forinton forogtak, majd fokozatosan csökkent a kurzus, végül 2000. május 12-i frankfurti tőzsdei átlagár alapján megállapított 6160 forintos bázisár alá csökkent. A ünnepi hangulat nem hatotta meg a befekektőket, a cég részvényei a mai zárás előtt nem sokkal 1 százalékos mínuszban jártak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet