BUX 138863.22 0,9 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge maradt a forint - Dollárerősödés várható a piacokon

Régiós mozgásoknak köszönhetően a ma is folytatódott az elmúlt napokban látott forintgyengülés. A pénteki 251 forint körüli záróérték után tegnap - mikor a hazai piac zárva volt - 252 forint fölé került az euró árfolyama, s ma tovább gyengült a kurzus.

2005. május 17. kedd, 16:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kolba Miklós, az ING Bank üzletkötője közölte: alacsony forgalomban 252,40-253,20 forintos sávban ingadzott euró jegyzése a mai nap során. A dollár jegyzése sem változott a nyitáshoz képest, délután is 200 forint körül mozgott a kurzus.
A dollárt egyébként a ma közzétett makroadatok némiképp megmozgatták, a zöldhasú az euróval szemben erősödött, később gyengült, majd ismét dárgulni tudott. Skáre Balázs, a Hamilton szakértője a dollárkuzus kapcsán elmondta: bár a hosszú lejáratú amerikai kötvényeken nem látszik, továbbra sem múlik az inflációs veszély. Az júliusi szállítású olaj még mindig 50 dollár körül mozog, ami azt jelenti, hogy az alapananyag-oldalról sem mérséklődött a nyomás, de e tekintetben a foglalkoztatási adatok sem túl kedvezőek - fogalmazott Skáre, aki szerint emiatt a következő időszakban a dollár erősödésére lehet számítani, bár a piacok idegessége miatt semmi sem vehető készpénznek.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet