BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kösz, zloty! - A lengyel devizán hízott a forint

A magyar deviza a mai nap során fokozatosan erősödött. Az eurókurzus a reggeli 250,20-ról 248,80-ig süllyedt, délután négy óra előtt 249 körül ingadozott. Kolba Miklós, az ING Bank szakértője szerint elmondta: az erősödés a régiós mozgásoknak köszönhető.

2005. május 5. csütörtök, 15:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A zloty szárnyalásának köszönhetően uyganis a mind a magyar, mind a cseh deviza jelentősen erősödött az euróhoz képest. A befektetők a régió piacokon hosszú európozíciókat zártak, azaz szabadulni igyekeztek a közös devizától.
A forinterősödés a dollár árfolyamán is meglátszik, a zöldhasú jegyzése 191,80-192,20 forint körül járt az említett időpontban. A forint további jelentős erősödésére nem lehet számítani, szakértők szerint a 248,50-es szint lehet a határ. Komolyabb gyengülés sem várható a holnapi nap során - mondta Kolba. Osztja ezt a véleményt, Misik Sándor, a Hamilton szakértője is, aki szerint a holnap makroadat nem befolyásolja majd a kurzust. Az államháztartás áprilisi hiányát holnap közli a pénzügyi tárca, Misik szerint az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy az áht-adatra nem reagálnak a befektetők. Kolba hozzátette: mindenki tudja, hogy kiugróan magas lesz a deficit, amit a Pénzügyminisztérium már hetekkel ezelőtt jelzett is.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet