Kolba Miklós, az ING tradere szerint ez a zlotynak tudható be, ugyanis a lengyel deviza is erősödött.
Izgalomra csak holnap délután lehet számítani, az amerikai jegybank, a Fed ugyanis holnap várhatóan 25 bázispontos kamatemelést hajt végre. Misik Sándor szerint ennek nyomán a dollár erősödhet az euróval szemben, ami a magyar devizát is gyengítheti. A szakértők egyelőre nem kívánnak konkrét előrejelzést adni, a piacok ugyanis meglehetősen bizonytalanok. Ezt erősíti az is, hogy holnap a japán piac is zárva lesz.
