BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bíztató hétkezdés a parketten

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe ma 0,7 százalékos többletet ért el. A vezető részvények közül egyedül a Mol gyengélkedett.

2005. május 2. hétfő, 17:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető mutató 8,3 milliárd forintos forgalomban egész nap a pozitív oldalon mozgott, a nap végére 16 495 pontot ért el, ami 0,7 százalékos, 117 pontos erősödést a pénteki záráshoz képest. A 0,5 százalékos értékvesztéssel 16 020 forinton megállapodó Mollal szemben a többi vezető részvény jó teljesítményt nyújtott. Az OTP közel 1 százalékkal 6067 forintra, a Matáv 2,6 százalékkal 882 forintra drágult, a Richter 23 905 forintos záróértéke pedig 0,4 százalékos javulás péntekhez képest. Szektortársának már nem ment ilyen jól, az Egis ugyanis másfél százalékos gyengüléssel, így 15 220 forintos záróárral hagyja maga mögött a mai napot.
A BorsodChemet szerették a befektetők, az árfolyam 1,7 százalékkal 2300 forintra hízott. A nap egyik nyertese azonban mégsem a kazincbarcikai cég, hanem az FHB volt. A jelzálogbank papírja 4,7 százalékos száguldást követően 12 590 forinton kötött ki.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet