BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minipánikkal kezdett a forintpiac (bővebb)

A ma reggeli nyitás után ideges hangulat alakult ki a bankközi piacon, az euró jegyzése 254 forintig szaladt - számolt be a NAPI Online-nak Geszti Pál, az ING tradere.

2005. április 29. péntek, 10:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezt követően megnyugodtak a kedélyek, viszonylag nagy forgalomban 252 forintos szintre gyengült a közös deviza kurzusa. Az izgalmas reggeli kereskedésben szerepet játszott az is, hogy a mai napon kamatdöntésre készülő szlovák jegybank a korona gyengülését megállítandó interveniált. (Az elemzői konszenzus a kamat tartását jelzi.)
Geszti a nap hátralévő részében nagy volatilitást vár. Simán belefér a plusz-mínusz 1 forintos ingadozás - fogalmazott. A dollár némiképp gyengült a forinthoz képest, a tegnapi 195 forint feletti árfolyammal szemben 194,5 forintot adnak a zöldhasúért a kereskedők.
Misik Sándor, a Hamilton kereskedője szerint az amerikai személyi jövedelmekről szóló makroadat okozhat meg jelentősebb mozgást a nemzetközi piacokon, ez alapján ugyanis kalkulálni lehet az inflációt. Ha a vártnál magasabb lesz, akkor elviekben erősödhet a dollár az euróval szemben, ám a forintpiacra ez mérsékelt hatással lehet - tette hozzá az szakember. Az eurózóna áprilisi inflációját is ma teszik közzé, várhatóan ez sem fog komolyabb elmozdulást okozni a dollár/euró árfolyamban, tekintve, hogy a Európai Központi Bank jellemzően a prognózisoknak megfelelő adatról szokott beszámolni.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet