Az budapesti parkett irányadó indexe a reggeli pozitív kilengés után nap végéig tartó lejtmenetbe kapcsolt. Ennek eredményeként az előző naphoz hasonlóan 1,5 százalékkal gyengült a mutató, 15 milliárd forinttól alig elmaradó forgalomban. A veszteség elsősorban a BÉT-kedvenceknek köszönhető. A Mol ugyanis 6,3 milliárd forintos forgalomban 3,1 százalékot gyengült, ezzel 16 035 forinton végzett, a 2,4 milliárd forint értékben forgó OTP pedig 1,8 százalékkal kerül lejjebb, így 6185 forintról indulhat holnap.
A gyógyszerszektor is déli irányba tartott. A Richter 2 százalékot veszített értékéből, ami 24 200 forintos záróárat eredményezett, az Egis 1,6 százalékos gyengülése nyomán pedig 15 250 forintra süllyedt az árfolyam. A FHB után sem kapkodtak a befektetők, az eladói oldal túlereje 2,4 százalékkal nyomta lejjebb a részvény értékét, amely a nap végén 12 200 forint volt. A Matáv piacán ezzel szemben tolongtak a vevők: a 4,2 milliárd forintos kereskedelemben 1,8 százalékkal 855 forintig emelkedett az árfolyam. A BorsodChem 2300 forinton zárt, kurzusa 1 forinttal csökkent, azaz gyakorlatilag stagnált.
