Bár a cseh jegybank a forintgyengülés után faragta le az alampkamatot, több piaci kereskedő úgy véli, több befektető már "tudott valamit", azaz megelőlegezték a kamatcsökkentést, melynek köszönhetően a cseh deviza, s így a többi régiós fizetőeszköz is lejtőre került.
Akereskedők elmondása szerint igencsak idegesek a piacok. A Hamilton szakértője, Misik Sándor közölte: a befektetők a pár perc múlva megjelenő amerikai GDP-adatra várnak. Ha a várakozásoknál jobb eredményt közölnek az USA-ban, akkor erősítheti a dollárt az euróval szemben, ami hatással lehet a régiós devizák kurzusára is.
