BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trendi volt a pesti esés

A világ értékpapír-piacaihoz hasonlóan a budapesti tőzsde irányadó mutatója is a mélyben töltötte a mai napot. A BUX-esést főként az összesen 16,1 milliárd forintos forgalomban 3,5 százalékkal gyengülő Mol nyakába lehet varrni, de a Matáv kivételével a többiek is rosszul szerepeltek.

2005. április 27. szerda, 17:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vezető mutató 16 796 ponton állapodott meg, ami 1,6 százalékkal marad el a tegnap feljegyzett záróértéktől. A csökkenést az olajpapír vezette, amely 5,9 milliárd forintos forgalomban 3,5 százalékkal 16 545 forintig süllyedt. A többiek is rontottak tegnaphoz képest, a Richter például 1,6 gyengüléssel 24 695 forinton végzett, a valamivel 5 milliárd forint értékben forgó OTP árfolyama pedig 6299 forintról indul holnap, azaz 0,8 százalékkal lett olcsóbb.
A BorsodChem is a nagy vesztesek közé sorolandó, a részvény kurzusa ugyanis 2,9 százalékkal került lejjebb, így 1 forinttal maradt 2300 forint felett. Az Egis neve mellé is mínusz került, a 15 500 forintos mai záróár ugyanis 0,6 százalékkal gyengébb a tegnapinál. Hogy valami jóról is legyen szó: a Matáv az általános lejtmenettel szemben közel 1 százalékkal, 840 forintra hízott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet