BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP miatt került mínuszba a BUX

A tegnapi több mint 3 százalékos erősödést után ma gyengült a budapesti parkett irányadó mutatója. A 0,3 százalékos csökkenés elsősorban az OTP számlájára írható.

2005. április 26. kedd, 17:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX a mai nap során fokozatosan veszített értékéből, végül - közel 14 milliárd forintos forgalomban - 0,3 százalékos veszteséggel 17 065 ponton zárt. A gyengülés elsősorban az OTP-nek köszönhető, a több mint 2,9 milliárd forintos értékben forgó bankpapír ugyanis 1,9 százalékos csökkenéssel 6350 forinton végzett. Vesztes oldalt erősítette a Richter is, árfolyama 0,4 százalékkal 25 100 forintra apadt.
A másik két vezető részvény ezzel szemben erősödött. A Mol 7,4 milliárd forintos 0,9 százalékos többelet ért el, így 17 150 forinton zárt, a Matáv neve mellé pedig 0,6 százalékos drágulás került, így 832 forinton kezdhet szerdán. Az Egis nem tartott szektortársával, a gyógyszerpapír kurzusa 1,2 százalékkal 15 600 forintra hízott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet