A BUX a mai nap során fokozatosan veszített értékéből, végül - közel 14 milliárd forintos forgalomban - 0,3 százalékos veszteséggel 17 065 ponton zárt. A gyengülés elsősorban az OTP-nek köszönhető, a több mint 2,9 milliárd forintos értékben forgó bankpapír ugyanis 1,9 százalékos csökkenéssel 6350 forinton végzett. Vesztes oldalt erősítette a Richter is, árfolyama 0,4 százalékkal 25 100 forintra apadt.
A másik két vezető részvény ezzel szemben erősödött. A Mol 7,4 milliárd forintos 0,9 százalékos többelet ért el, így 17 150 forinton zárt, a Matáv neve mellé pedig 0,6 százalékos drágulás került, így 832 forinton kezdhet szerdán. Az Egis nem tartott szektortársával, a gyógyszerpapír kurzusa 1,2 százalékkal 15 600 forintra hízott.
