A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe hétfőn 3 százalékos erősödést követően 17 124 ponton végzett. A jelentős emelkedés az OTP és a Mol számlájára írható. Az olajpapír 8,2 milliárd forintos forgalomban közel 5 százalékkal kereken 17 ezer forintra hízott, miközben a 7,5 milliárd forint értékben forgó OTP-részvény kurzusa 4,3 százalékkal került feljebb, így 6474 forinton zárt. A másik két vezető papír közül a Richter szerepelt jobban, 1,8 százalékos erősödött, míg a Matáv mindössze 0,2 százalékos erősödést tudott elkönyvelni. Ebből fakadóan 25 200, illetve 827 forintról kedzik holnap a napot.
A BorsodChemnek és az Egisnek nem jött be a mai nap. A kazincbarcikai társaság részvényeinek árfolyama 0,1 százalékkal 2370 forintra süllyedt, a Egisé pedig 0,5 százalékkal 15 420 forintra esett. Az FHB is a vesztes oldalon volt, a jelzálogbanki papírok 3,3 százalékos érétkvesztés nyomán 12 950 forinton kezdenek holnap.
