Az alaphangot a német SAP 11 százalékos nyereségbővüléséről szóló bejelentés adta meg, majd a finn Nokia adott lökést a techágazatnak. A két társaság vártnál jobb eredménye nyomán a chipgyártók részvényei is népszerűvé váltak. A techrally nyomán elinduló hegymenetet a gyógyszercégek törték meg. A londoni piacon például több mint 4 százalékkal gyengült a Shire, GlaxoSmithkline pedig 1,6 százalékot veszített értékéből. Részben ennek köszönhető, hogy a Footsie nem tudott erősödni, végül mindössze 2,4 ponttal gyengült, gyakorlatilag stagnált az előző naphoz képest. A párizsi CAC-40 érétke sem változott az ellentétes hatások miatt, itt mindössze 1 pontos (0,03 százalékos) emelkedést jegyeztek fel. Az előbbiekkel szemben Frankfurtban a vevők kerekedtek felül, így a DAX 0,4 százalékkal erősödött.
