BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tech-szektor húzta Európát

A technológiai részvények szárnyalása nyomán stabil nyereséggel zárták a hét utolsó kereskedési napját a nyugat-európai tőzsdeindexek, míg a bankszektort a DB-részvény felminősítése segítette.

2005. február 4. péntek, 17:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Optimista hangulatban telt a pénteki kereskedés Nyugat-Európában, s a néhány megjelenő rossz hír sem tudta elvenni a befektetők kedvét a részvényvásárlástól. Az Epcos-papír árfolyama, mely gyenge eredményének köszönhetően csütörtökön még a lejtőn száguldott lefelé, pénteken emelkedni tudott - igaz segítette a Deutsche Bank felminősítése is. A hirtelen irányváltás a technológiai szektor további tagjait is magával ragadta, így látványosan erősödött például az STMicro és az Infineon részvénye is. A légitársaságok részvényei a 47 dollár alatt ragadt New York-i olajárnak köszönhetően váltak kapóssá, míg a Peugeot bejelentette, hogy 2007-ben a Mitsubishivel közösen dob piacra egy szabadidő-terepjárót. A piaci lendület nyomán a DaimlerChrysler is növekedéssel nyugtázhatta a napot, pedig a társaság Mercedes-gépjárműveinek forgalma váratlanul visszaesett.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet