BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nullszaldós a Globus utolsó negyedéve

Nagyjából a harmadik negyedévi szinten maradt a Globus-csoport nyeresége az év végén is, a tavaly jelentős átalakuláson átesett cégcsoport 1,72 milliárd forintos adózás utáni nyereséggel zárta 2003-at.

2004. február 16. hétfő, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az árbevétel 34,5 milliárdra nőtt, ami 6 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit, de az adatok nem közvetlenül összehasonlíthatóak, hiszen az év során gyárat adott is el, meg vásárolt is a Globus. Ráadásul a tavalyi adatokban egyelőre még nem jelentek meg a Lengyelországban megvásárolt hűtőipari cég számai, azzal ugyanis a konszolidált árbevétel 10 százaléknál magasabb növekedést mutatna, a profit pedig meghaladná a 2 milliárd forintot.
Az üzemi tevékenység eredménye 2,4 milliárd forint lett, a pénzügyi veszteségből mintegy 500 millió forintnyi az év végén ugyan leírt, de a hiteleken még nem realizált árfolyamveszteség. A csoport 18,5 milliárdos rövid hitelállománya mellett kevesebb mint 400 millióval megúszta a kamatkiadásokat, ennek oka, hogy a hiteleit svájci frankban vette fel.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet