BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

NABI: itt a beígért mínusz

A NABI Rt. a múlt héten közleményben figyelmeztette a piacot, hogy éves vesztesége jócskán felülmúlja majd az elemzők által várt átlagosan 12,3 millió dolláros adatot - emlékeztet a Napi Gazdaság. A buszgyártó beváltotta ígéretét.

2004. február 16. hétfő, 08:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negyedik negyedéves rossz teljesítménynek, korábban nem sejtett céltartalék-képzéseknek és leírásoknak köszönhetően a NABI vesztesége december végéig elérte az adó előtt 21,65, adózás után 16,5 millió dollárt. Az utolsó negyedévben összesen 331 autóbuszt szállított ki a társaság, ezzel 2003-ban összesen 1149-re nőtt a számuk, ami visszaesés az egy évvel korábbi 1379-hez képest.
Az utolsó negyedévben 9,7 millió dollárral, 22,68 millióra duzzadt a csoport üzemi vesztesége. A nagy mínuszhoz az utolsó három hónapban a közvetlen költségek elszaladása járult hozzá. Ezek egyrészt bizonyos befejezetlen termelésben lévő buszokkal kapcsoltban felmerült költségekre képzett céltartalékok, előző években eladott buszokkal kapcsolatban felmerült garanciális javításra képzett extracéltartalékok s a 40 láb hosszú kompozit jármű gyártóeszközére (öntőminta) elszámolt értékvesztés miatt lettek hatalmasak.
A csoport mutatói közül jó néhány nem felel meg egyes a hitelező bankok által támasztott korábbi követelményeknek, így a NABI jelenleg újratárgyalja hiteleit (addig is a hosszú hiteleket éven belül törlesztendőkként mutatják ki). A jelentés szerint egyébként a csoport megegyezett a bankokkal, amelyek koordinálják a hazai hitelezői konzorciummal folytatott tárgyalásokat, s ennek eredményeként hamarosan megállapodás jöhet létre.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet