BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mérleget hamisított a Deutsche Telekom?

Mérleghamisítással gyanúsította meg a Der Spiegel című népet lap a Deutsche Telekomot, a manipuláció takargatásához ráadásul állítólag az állam is hathatós segítséget nyújt - olvasható a Népszabadság mai számában.

2003. május 13. kedd, 09:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Spiegel tudomása szerint az telekom-óriás még 1995-ben a Kohl-kormány idején mérlegében meghamisított ingatlanbecsérték-adatokat állított be, s ezzel a cég vagyonát jóval nagyobbnak tüntette fel a valósnál. Ez közrejátszhatott a nem sokkal később sorra kerülő nyilvános kibocsátás sikerében, és azt azt követő nagymértékű részvényárfolyam-emelkedésben is. A magukat megtévesztettnek érző kisrészvényesek pert fontolgatnak.
A mérleghamisítás vádját ráadásul a kormány sem segít tisztázni, az ügyben vizsgálatot folytató államügyésztől ugyanis állítólag megtagadták az üggyel kapcsolatos harminc oldalas titkos dokumentum kiadását.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet