A Spiegel tudomása szerint az telekom-óriás még 1995-ben a Kohl-kormány idején mérlegében meghamisított ingatlanbecsérték-adatokat állított be, s ezzel a cég vagyonát jóval nagyobbnak tüntette fel a valósnál. Ez közrejátszhatott a nem sokkal később sorra kerülő nyilvános kibocsátás sikerében, és azt azt követő nagymértékű részvényárfolyam-emelkedésben is. A magukat megtévesztettnek érző kisrészvényesek pert fontolgatnak.
A mérleghamisítás vádját ráadásul a kormány sem segít tisztázni, az ügyben vizsgálatot folytató államügyésztől ugyanis állítólag megtagadták az üggyel kapcsolatos harminc oldalas titkos dokumentum kiadását.
