BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A deramciclane-fiaskó jobban fájt az Egis partnerének

A deramciclane-fejlesztést az Egissel közösen végző finn Orion Oyj még a magyar társaságnál is jobban megszenvedte a molekula fiaskóját.

2003. május 13. kedd, 11:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A költséges klinikai tesztek, s előkészítő munkálatok drasztikusan csökkentették a cég profitját, a gyógyszergyár nyeresége a tavalyi 19 millió euróról 82 százalékkal 3,4 millió euróra esett - jelentette be az Orion.
Az Orion ugyan egy svéd gyógyszerforgalmazó megvásárlásával közel megduplázta árbevételét, ám sikergyanús molekula híján nehéz időszak elébe néz. Ráadásul odahaza is egyre erősebb versennyel kénytelen szembesülni a cég, a finn kormány ugyanis csökkentendő a társadalom-biztosításra nehezedő nyomást, az olcsóbb, generikus gyógyszerek felírását írta elő az orvosok számára.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet