BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

New York: már megint a háborús félelmek

Míg a vezető európai indexeket az küldte lejtőre, hogy az Ahold tengerentúli részlegénél könyvelési szabálytalanságokra bukkantak, a New York-i indexek a háborús félelmek miatt estek.

2003. február 25. kedd, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúlon ismét háborús félelmek lettek úrrá a befektetőkön. Miután az USA és Nagy-Britannia új BT-határozatot akar kicsikarni, amivel az iraki támadás immár valós közelségbe kerülhet, az utóbbi napok emelkedése után a profitkivét volt a meghatározó a New York-i börzéken. A Dow Jones nem tudta tartani a pénteken elért 8000 pontos szintet, sőt 2 százalékos veszteséggel 7 858,24 ponton zárt. Hasonló mértékű veszteséget követően a Nasdaq Composite 1 322,38 ponton landolt, míg az S&P-500 1,8 százalékkal 832,58 pontra esett.

Az esés szinte minden szektort utolért; a nap nagy vesztesei a szállítási cégek részvényei voltak, miután a Bear Stearns leminősítette az ágazatot a növekvő olajárakra, a háború közelségére és nem utolsósorban az Egyesült Államokban az utóbbi napok havazásai nyomán kialakult közlekedési káoszra hivatkozva. Nem dobta fel a befektetőket az sem, hogy a Morgan Stanley a geopolitikai fejleményekre való tekintettel csökkentette az USA idei és jövő évi gazdasági növekedésével kapcsolatos várakozásait.

Fénypont volt a sötétben a kiskereskedelmi Lowe cég gyorsjelentése, mely a vártnál jóval magasabb negyedik negyedéves profitról számolt be. A meglóduló olajárakat követve a nyertes oldalon végeztek az olajipari cégek részvényei is, miközben a pénzügyi szektor papírjai a vesztesek táborát gyarapították. Ez utóbbi hátterében az állt, hogy a Financial Times jelentése szerint a Citigroup tárgyalásokat folytat a szövetségi illetékesekkel az Enronnak juttatott, álcázott kölcsönök ügyének peren kívüli rendezése ügyében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet