BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molnak nem sürgős az adótöbblet visszafizetése

A Mol döntése értelmében az érintett önkormányzatok halasztottan és kamatmentesen fizethetik vissza a helyi iparűzési adótöbblet-bevételüket - közölte az olajipari cég.

2003. február 21. péntek, 16:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol amiatt döntött így, hogy a 2003-as központi költségvetés lezárását követően az érintett települések nem tudnak olyan forráshoz jutni, amiből rendezhetnék az adó visszafizetését - fogalmaz a közlemény.

A Mol január végén jelentette be, hogy önellenőrzést hajtott végre a 2001-es
helyi iparűzési adók után. Ennek eredménye szerint 2001-ben a szükséges értéknél 2,280 milliárd forinttal magasabb iparűzési adót számolt el az
olajtársaság és fizetett ki az önkormányzatoknak. A probléma rendezéséről
folyamatos tárgyalásokat folytatott a társaság az érintett településekkel, s ennek eredményeképpen született a fenti döntés.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet