A Mol amiatt döntött így, hogy a 2003-as központi költségvetés lezárását követően az érintett települések nem tudnak olyan forráshoz jutni, amiből rendezhetnék az adó visszafizetését - fogalmaz a közlemény.
A Mol január végén jelentette be, hogy önellenőrzést hajtott végre a 2001-es
helyi iparűzési adók után. Ennek eredménye szerint 2001-ben a szükséges értéknél 2,280 milliárd forinttal magasabb iparűzési adót számolt el az
olajtársaság és fizetett ki az önkormányzatoknak. A probléma rendezéséről
folyamatos tárgyalásokat folytatott a társaság az érintett településekkel, s ennek eredményeképpen született a fenti döntés.
