BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sávon belül maradt a forint, mélyben a dollár

Kedden délután a forint a jegybanki intervenciós sáv közepétől számított 14,95 százalékon állt, hétfővel ellentétben nem lépett ki a sávból. A dollár kurzusa rekordmélységbe került.

2003. január 14. kedd, 17:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

(Hétfő délután 14,99 százalékon állt, sőt egy időre hajszálnyival át is lépte a 15 százalékos szintet, mert a Magyar Nemzeti Bank csak 15 óráig, illetve csak bizonyos értékhatáron felül vállal árfolyamjegyzést.) Kedden nap közben is szűk tartományban, 14,89 és 14,95 százalék között folyt a kereskedés. A jegybank határozottan cáfolta azokat a feltételezéseket, amelyek szerint eurót vásárolt volna a piacon. Az eurót délután 234,75-234,80 forinton, a dollárt 221,80–221,90 forinton jegyezték, ez utóbbi újabb negatív rekordot jelent.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet