A holland cég monitorházait gyártó, s a Pannonplast 100 százalékos tulajdonában lévő Moldin Kft.-t rendkívül fájdalmasan érinti a lépés. A Pannonplast közleménye szerint a kivonulás Moldin 2002. évi 4,4 milliárd forint árbevételének közel kétharmad részét, a tőzsdei társaság konszolidált árbevételének pedig 10 százalékát érinti.
A megmaradó LCD alkatrész gyártás, továbbá más, meglévő hagyományos vevőkör és a folyamatban lévő új felhasználókkal történő megállapodás a Moldin kapacitása mintegy 50-60 százalékának lekötését ma már biztosítja, az árbevételcsökkenés 1-1,5 milliárd forint körül várható. A Moldin az év során létszámát 100 fővel csökkentette. A jelenlegi létszám 334 fő, amely a hagyományos monitorok gyártásának megszűntetésekor 100-150 fővel tovább fog csökkenteni. A Pannonplast bejelentette, hogy bíztató fejlesztési projekteken dolgozik és széles körű tevékenységet folytat új felhasználói kör megszerzése érdekében.
A képet ugyanakkor tovább rontja, hogy a Pannonplastnak egyelőre a Hewlett-Packard megrendelések elvesztését sem sikerült kihevernie.
A cég legjelentősebb megrendelései a két multitól származtak, 2001-ben a HP nyomtatói és a Philips videói és monitorjai hozták a legnagyobb bevételt a 32 milliárd forintos árbevételt elérő cégnek.
A holland cég és a HP is a távol-keletre helyezte át gyártását, megrendelések nélkül hagyva ezzel a Pannonplastot. (Igaz HP ismételt megjelenéséről kaptak szárnyra pletykák az elmúlt időben). A cég profitja ennek következtében meredeken zuhanni kezdett, a 2001-es 1,7 milliárdos nyereséget követően 2002 harmadik negyedévében már csak 120 milliós nyereségről számolhatott be a társaság.
