BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Reménykedhet a Rába

Hamarosan kiírhatják az új honvédségi-gépjármű tendert, ha a tárca vezetése az erről szóló előterjesztést a mai napon jóváhagyja. A két éve húzódó beszerzésre szánt keretösszeg az idők folyamán egyre zsugorodott: első nekifutásra 240 milliárd forint értékben 12 ezer járművet igényelt volna a hadsereg, a tavaszi - sikertelen - közbeszerzés már csak százmilliárdos nagyságrendben, 5400 gépkocsira vonatkozott. A mostani kiírás várhatóan még szerényebb keretszámokat tartalmaz majd, a Magyar Hírlap tudni véli, a katonák már 3 ezer új járművel is beérnék.

2002. augusztus 26. hétfő, 08:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavaszi eredménytelenül zárult tenderen egyébként a legtöbb kategóriában a Rábát (a DC-vel karöltve) és az Ikarust (a Renault-val párban) tartották a legesélyesebbnek, rajtuk kívül még az Iveco, az MAN, a Scania és a Tatra indult. A győri cég igen sokat remél a tender megnyerésétől, várakozásaik szerint az innen befolyó bevételek legkorábban 2004 végétől szépíthetik az eredményt. A Rába számára azért is fontos a honvédségi tendereken való jó szereplés, mert ez az egyik alapja a DaimlerChryslerrel tavaly év végén elindult együttműködésének, amely a többi NATO-tagország katonai tendereit is érinti. A DC indult az év elején Nagy-Britanniában kiírt pályázaton is a Rábával közösen fejlesztett S 200 kódjelű teherautójával. (Ez a hazai tenderen Rába márkanév alatt jelenik majd meg.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet