BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak elvileg nyitott ki a prágai tőzsde

Reggel ugyan kinyitotta kapuit a prágai tőzsde, ám a piac leginkább csak "csökkentett módban" üzemel. A forgalom legnagyobb részét bonyolító SPAD rendszer ugyanis nem működik, ám a lehetőség mégis megvan a kereskedésre, elvileg. Gyakorlatilag Csehországban senkit nem érdekelnek most a részvényárfolyamok.

2002. augusztus 15. csütörtök, 12:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A parkett cégeinek nagy részét valamilyen formában érintette ugyan az árvíz - a Cesky Telecomnak például 50 ezer vonala semmisült meg, az Unipetrol Kralupy-i finomítója is víz alá került - ám kárukat a biztosítók várhatóan megtérítik. A katasztrófa nagy vesztese a Komercni Banka lehet, az árvíz-csődök miatt ugyanis sok kinnlevősége úszhat el - ám ennek mértéke egyelőre megjósolhatatlan.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet