BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Graphisoft: nekik még nem volt 8.0

Egyre nehezebben tűnnek tarthatónak a Graphisoft nyereséges évzárással kapcsolatos tervei, legalább is a társaság első féléves gyorsjelentésének számai erre engednek következtetni. Hiába növelte több, mint 25 százalékkal amerikai eladásait a szoftvergyártó, legfőbb piacán, Európában tovább csökkenő árbevétellel szembesült. Az öreg kontinensről a tavalyi év első hat hónapjához képest idén 15 százalékkal kevesebb bevétele származott társaságnak, s így összes árbevétele 9 százalékkal elmaradt 2001 hasonló időszakától.

2002. augusztus 8. csütörtök, 09:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adatok annak fényében kicsit bíztatóbbak, hogy amíg a cég eredményeiben tavaly már az első félévben jelentkeztek vezető termékének, az ArchiCad-nek a verzióváltás nyomán megugrott eladásai, addig a legújabb 8.0 változattal csak pár hete rukkolt elő a cég. Így ez az adat majd csak a második hat hónap eredményét szépítheti.
A sikeresen folytatódó költségcsökkentési programnak köszönhetően ugyan 55 ezer eurós pozitív üzemi eredménnyel zárta a társaság az első félévet (a második negyedév 142 ezer eurós vesztesége mellett), ám az 558 ezer eurós árfolyamveszteség miatt az adózás előtti eredménye 151 ezer eurós veszteséget mutat.
Az idei első negyedévben a számviteli elvek megváltozása miatt elkönyvelt 350 ezer eurós negatív tétel következtében a Graphisoft első hathavi nettó eredménye 756 ezer euró veszteség lett, amiből egy részvényre 8 eurócent jut.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet