A nyugat-európai mutatók nagy elánnal eredtek tengerentúli társaik nyomába, a befektetők vételi kedvét a német üzleti bizalom megcsappanása sem vette el. A tőzsdeindexek komponensei közül a technológiai, távközlési, autóipari, biztosítási és olajipari részvények produkálták a legnagyobb emelkedést.
A Vivendi-részvények árfolyama, amely tegnap 23,3 százalékot zuhant és ezzel piacra lépése óta valószínűleg a legsötétebb napját élte meg, ma főnixmadár módjára feltámadott, és 7,3 százalékkal magasabban zárt, mint hétfőn, annak ellenére, hogy a vállalatnak komoly belső problémákkal is szembe kell néznie.
A telekommunikációs cégek, amelyek tegnap szintén nehéz napot éltek meg, ma újra erőre kaptak: A Vodafone papírja 4,0, a Nokiáé 4,8, a Deutsche Telekomé pedig eddig 6,9 százalékkal nőtt. A France Télécom (FT) csapongó napot élt át: bár erősen kezdett, a Dresdner Bank bejelentése nyomán, miszerint az FT részvényét átminősítette "tartásról" "eladásra", esni kezdett az árfolyama. Végül azonban a befektetők bizalmat szavaztak neki - a nap végén újra emelkedésbe váltott át, és végül csaknem 5,0 százalékkal zárt magasabban, mint tegnap.
Az olajipari cégek papírjainak árfolyama az olaj drágulása nyomán szintén növekedésnek indult: a Royal Dutch/Shell 3,6, a TotalFinaElf 2,7, míg a BP kurzusa 2,8 százalékkal nőtt.
Jó napot tudhatnak maguk mögött az autógyártó cégek is: a DaimlerChrysler 3,9 százalékkal erősödött, miután bejelentették, hogy a cég amerikai részlege az idei évben már nyereséges lesz; a BMW pedig kiemelkedő 7,0 százalékos növekedést produkált eddig a frankfurti tőzsdén, azt követően, hogy a Goldman Sachs a cég részvényeit a "vásárlásra ajánlott" kategóriából "kiemelkedő piaci teljesítményt nyújtó" osztályba emelte fel.
A piac, úgy tűnik, túlreagálta tegnap mind a Munich Re, mind az Allianz körüli pletykákat, lévén a mai nap folyamán mindkét cég részvényei kiemelkedő teljesítményt nyújtottak: az előbbiek 6,5, az utóbbiak pedig 5,5 százalékos növekedést mutattak fel eddig Frankfurtban.
