Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak a 16 óra előtt bejelentett ipari gázárnövelés mentette meg a Molt attól, hogy a többi blue chip sorsára jusson - az utolsó fél órában jelentős forgalom mellett 5 forintos, tehát alig egytized százalékos növekedést produkálva 4 765 forinton zárt.
A Matáv és az OTP papírok árfolyama csökkent: az előbbi 1,43 százalékos esés után 825 forinton, míg az utóbbi 0,93 százalékos veszteséggel 2 120 forinton zárt.
A vezető gyógyszeripari papírok, úgy látszik nem tudnak kilábalni a múlt héten kezdődött besszből: a Richter 1,32 százalékot gyengült és 14 550 forinton zárt, míg az Egis 2,32 százalékot vesztett értékéből, hogy végül 14 105 forintos kurzuson pihenjen meg.
A nap nyertese ismét a magához térő Humet lett: 13,89 százalékkal erősödött, és így 41 forinton zárt papírjainak árfolyama. Rosszmájúan hozzá kell azonban tennünk: ez még mindig messze van az egy hónappal ezelőtti 50 forint körüli árfolyamtól.
