BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy csendes nap a BÉT-en

Viszonylag eseménytelen napot könyvelhetett el ma a BÉT. A vezető részvények a Mol kivételével mindannyian veszítettek értékükből, így nem meglepő, hogy a BUX is negatívan zárt: 63,81 ponttal, azaz 0,8 százalékkal alacsonyabban zárt pénteki szintjénél, 7 534,42 ponton.

2002. június 24. hétfő, 17:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy csak a 16 óra előtt bejelentett ipari gázárnövelés mentette meg a Molt attól, hogy a többi blue chip sorsára jusson - az utolsó fél órában jelentős forgalom mellett 5 forintos, tehát alig egytized százalékos növekedést produkálva 4 765 forinton zárt.
A Matáv és az OTP papírok árfolyama csökkent: az előbbi 1,43 százalékos esés után 825 forinton, míg az utóbbi 0,93 százalékos veszteséggel 2 120 forinton zárt.
A vezető gyógyszeripari papírok, úgy látszik nem tudnak kilábalni a múlt héten kezdődött besszből: a Richter 1,32 százalékot gyengült és 14 550 forinton zárt, míg az Egis 2,32 százalékot vesztett értékéből, hogy végül 14 105 forintos kurzuson pihenjen meg.
A nap nyertese ismét a magához térő Humet lett: 13,89 százalékkal erősödött, és így 41 forinton zárt papírjainak árfolyama. Rosszmájúan hozzá kell azonban tennünk: ez még mindig messze van az egy hónappal ezelőtti 50 forint körüli árfolyamtól.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet