A tranzakció célja egyrészt a további terjeszkedés (kontinentális Európa, Kelet-Ázsia) finanszírozásához a források megteremtése, másrészt a NABI-részvények közkézhányadának, s így likviditásának növelése. Mint elmondta, véleménye szerint a NABI-részvények jelentős diszkont mellett forognak a BÉT-en, s ennek egyik oka a likviditási diszkont. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan az EMA zárt végű alap, s 2003 végén kifut, ennek ellenére semmi nem kötelezi az alapot és tulajdonosait, hogy kiszálljanak a NABI-ból. Véleménye szerint az alap közeli kiszállásáról időről időre felröppenő híresztelések alaptalanok, s erősen túlzóak.
