BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kiszállna, hanem csak eladna egy kis NABI-t az EMA

Nem kiszállna 2 millió 200 ezer darab NABI-részvényéből a fő tulajdonos Első Magyar Alap (EMA), csak eladna egy keveset - korrigálta a sajtóban megjelent értesüléseket a NAPI Online-nak Érsek Ákos a társaság szóvivője. Elmondása szerint a NABI a következő 6-9 hónapban tőkeemeléssel egybekötött nyilvános kibocsátást hajtana végre, s ennek során adna el részvényeket az alap is.

2002. június 18. kedd, 15:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tranzakció célja egyrészt a további terjeszkedés (kontinentális Európa, Kelet-Ázsia) finanszírozásához a források megteremtése, másrészt a NABI-részvények közkézhányadának, s így likviditásának növelése. Mint elmondta, véleménye szerint a NABI-részvények jelentős diszkont mellett forognak a BÉT-en, s ennek egyik oka a likviditási diszkont. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan az EMA zárt végű alap, s 2003 végén kifut, ennek ellenére semmi nem kötelezi az alapot és tulajdonosait, hogy kiszálljanak a NABI-ból. Véleménye szerint az alap közeli kiszállásáról időről időre felröppenő híresztelések alaptalanok, s erősen túlzóak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet