A szakértői bizottság először jogosnak tartotta a Graphi keresetét, a december 7-i tárgyaláson viszont a bíróság magánnyomozói jelentés alapján elfogultsággal vádolta a szakértőt. A vádak szerint Bojár Gábor a Graphi elnöke többször beszélt az egyik szakértővel, másrészt az illető szakértő unokája a Graphisoft alkalmazásában áll. Előbbit Bojár határozottan tagadja, utóbbi viszont valóban igaz. Ítélet még nincs az ügyben.
