A társaság szeptember 10-i közgyűlésén döntöttek az alapszabály módosításáról, amely szerint az rt. működési formája akkor változtatható meg, ha ahhoz az egy százalék alatti tulajdonnal rendelkező részvényesek 75 százaléka hozzájárul. Bartha András elmondta: összesen több mint 250 levelet küldtek ki ezeknek a részvényeseknek, s csupán 14-en jelezték vissza, hogy nem értenek egyet a zártkörűvé alakulással. Korábbi tájékoztatás szerint a társaság csaknem 60 százaléka a cég dolgozóinak és menedzsmentjének tulajdonában van. A Rizikó Factory és a Második Deviza Factory befektetési alap 26,9 százalékos, az Aranypók franchise jogával rendelkező Uniker Rt. 5 százalékos, a Zuglói Önkormányzat pedig 3 százalékos részesedéssel rendelkezik. Az Aranypók részvényeit májusban törölték a Budapesti Értéktőzsde értékpapírlistájáról, miután a társaság tulajdonosai a tőzsdei kivezetésről határoztak az április 26-i közgyűlésen. A kivezetést kezdeményező részvényesekből alakult konzorcium 7500 forinton tett vételi ajánlata az Aranypók részvényeire június 17-én lezárult. Az elnök elmondta, hogy az Aranypók tervei szerint az idei árbevétel meghaladja a 3,5 milliárd forintot, az eredmény pedig csaknem 51 millió forint lesz.
