BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vesztett a Mol Csehországban (3.)

Az energiaszektor privatizációjáról dönteni hivatott cseh kormányülés véget ért, az onnan távozó Jaromir Schiling szállítási és távközlési miniszter azt közölte, hogy néhány órán belül sajtóértekezleten ismertetik a kabinet álláspontját. A kiszivárogtatások szerint az Unipetrol többségi részesedéséért az amerikai Conoco cseh strómancégével, a 361 millió eurót ajánló Agroferttel januárban kezdik meg a kizárólagos tárgyalásokat, azaz a MOL-TVK-OMV hármas vesztett. A hírt azóta a cseh közszolgálati rádióban is megerősítették.

2001. december 17. hétfő, 12:45

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet